آموزش فیلمبرداری عروسی را در این پست بخوانید.
آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت اول
فوریه 2, 2018
آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت سوم را در این پست بخوانید.
آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت سوم
فوریه 9, 2018

آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت دوم

آموزش فیلمبرداری عروسی را در سایت آتلیه عروس پوپک بخوانید.

در این مرحله از آموزش فیلمبرداری عروسی، ساخت یک کلیپ آشنایی را برای شما همکاران عزیز به صورت مختصر توضیح می دهیم:
همانطور که در پست “آموزش فیلمبرداری عروسی -قسمت اول” عنوان شد، مراحل فیلمبرداری به شرح ذیل و با انجام این عنوان فعالیت ها شروع شده و خاتمه می یابد.
کار یک فیلمبردار همیشه از لحظه تحویل گرفتن دوربین فیلمبرداری آغاز می شود. در این زمان فیلمبردار باید با دقت تمام مشغول انجام تست رکورد تصویر و صدا شود، بعد از آن به سایر موارد همچون چک کردن باتری دوربین، تمیزی لنز، وجود شارژر و نوار …. می پردازد.
در مرحله بعد آدرس محل فیلمبرداری عروسی و تلفن های تماس ضروری مانند شماره تماس داماد و … را یادداشت نموده و با جمع آوری وسایل خود به سمت اولین محل فیلمبرداری حرکت میکند.

مراحل تهیه کلیپ در آموزش فیلمبرداری عروسی

این مراحل را باید با دقت و وسواس خاصی انجام دهید، چون در اینجا شما زمان برای جاگذاشتن وسایل و برگشت مجدد و تحویل آنها را ندارید. پس بهتر است کمی زودتر در دفتر محل کار خود حاضر شده و تمامی وسایل را جمع آوری نموده و سپس بعد از اطمینان از اینکه تمامی وسایل مورد نیاز را برداشته و تمامی آن ها چک کرده اید، می توانید با خاطری آسوده به سمت محل قرار حرکت کنید.

– گلفروشی

معمولاً اولین محل برای فیلمبرداری عروسی گلفروشی می باشد و کار را باید از آنجا شروع کنید. البته در آتلیه عروس بعضی از موارد افراد این نظر را دارند که شروع فیلمبرداری از خانه و یا آرایشگاه داماد آغاز شود که این دو مورد زیاد مرسوم نمی باشد. در محل گلفروشی معمولاً حرکت بدین صورت آغاز می شود که داماد از ماشین پیاده شوده و به سمت گلفروشی حرکت می کند، دسته گل عروس را از گلفروش تحویل، از گلفروشی خارج می شود و به سمت ماشین حرکت می کند. بعد از آن داماد به سمت آرایشگاه به راه می افتد. در گلفروشی به دلیل وجود فضای کوچک میتوانید از یک دوربین دوم به عنوان دوربین ضبظ پشت صحنه استفاده نمایید.

– مسیر اول حرکت داماد

این مسیر از گلفروشی به سمت آرایشگاه عروس می باشد که در این فاصله زمانی شما کلاً به 3 تا 5 دقیقه زمان مفید فیلمبرداری نیاز دارید یعنی از تمامی تصاویری که در فاصله گلفروشی تا آرایشگاه گرفته می شود فقط شما نهایتاً 7 الی 8 دقیقه آنرا در اختیار مونتاژکار می گذارید. این تصاویر شامل دو قسمت است. قسمتی از داخل ماشین و قسمت دیگر مربوط به بیرون و زمان رسیدن داماد به آرایشگاه.
سعی کنید برای مسیر گلفروشی تا آرایشکاه یکی از خلوت ترین اتوبان ها یا خیابان ها را انتخاب نمایید تا به راحتی بتوانید فعالیت خود را انجام داده و در تایم مورد نظر به آرایشگاه برسید.

– آرایشگاه

این مرحله شامل پیاده شدن داماد، رفتن ایشان به سمت آرایشگاه، زنگ آرایشگاه را زدن، بیرون آمدن عروس و خوش و بش بین آنها می باشد.
سپس هر دو به سمت ماشین حرکت کرده، داماد در را برای عروس باز می کند و عروس سوار ماشین می شود. گاهاً اگر مدیریت آریشگاه همکاری نماید، همکار خانم میتواند از داخل آرایشگاه نیز چند پلان را ضبط نماید.

– آرایشگاه تا باغ

این مرحله هم کاملاً با مرحله حرکت داماد از گلفروشی به سمت آرایشگاه یکسان می باشد با این تفاوت که حالا دیگر عروس داخل ماشین است و فضا کمی شادتر شده.

– باغ

به دلیل اینکه برای باغ توضیحات بیشتری باید ارایه دهیم، فعلاً از این مرحله گذر کرده تا در یک پست ویژه به آن بپردازیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *