آموزش فیلمبرداری عروسی را در سایت آتلیه عروس پوپک بخوانید.
آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت دوم
فوریه 5, 2018
فیلمبرداری عروسی در باغ، توسط آتلیه عروس پوپک به بهترین شکل ممکن انجام می شود.
فیلمبرداری عروسی در باغ
فوریه 19, 2018

آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت سوم

آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت سوم را در این پست بخوانید.

در این مطلب، شما آموزش فیلمبرداری عروسی قسمت سوم در زمینه آتلیه، عقد، سالن عروسی و لحظه ورود عروس و داماد، تالار و غیره را میخوانید.

قبل از این مطلب بهتر است مطالب مرتبط پیشین در مورد “آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت اول” و “آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت دوم” را مطالعه بفرمایید.

آموزش فیلمبرداری عروسی در آتلیه

در زمان ورود عروس و داماد به باغ یا آتلیه عروس، نیازی به فیلمبرداری نیست. ولی اگر تصویری هم گرفته شود در فیلم پشت صحنه استفاده می شود. در آتلیه باید از هر دکور موجود چند پلان ثبت شود که معمولاً به صورت نمای بسته از عروس و داماد گرفته می شود. تصاویر آتلیه را جدی بگیرید چون در مونتاژ خیلی به خوبی می توانید از آن ها استفاده نمایید.

آموزش فیلمبرداری عروسی و حرکت از آتلیه به تالار و ورود به تالار

در مسیر آتلیه به تالار نیازی به فیلمبرداری عروسی نیست. فقط می بایست از زمان رسیدن ماشین عروس، پیاده شدن عروس و داماد از ماشین و ورود به تالار فیلمبرداری نمایید. البته گاهی از تابلوی ورودی تالار هم فیلمبرداری می کنددد که باز این مورد بستگی به سلیقه فیلمبردار دارد.

آموزش فیلمبرداری عروسی در عقد

همانطور که در مقاله آتلیه عروس در دوران عقد بیان شد، ابتدا باید به اتاق عقد بروید و از سفره عقد با تمام جزییات آن فیلمبرداری کنید. سپس از ورود عروس و داماد همزمان و با هم باید فیلمبرداری نمایید، بعد هم روشن کردن شمع های سفره عقد توسط عروس و داماد، سپس نشستن آن ها در جایگاه، صحبت کردن. این ها تماما نماهایی هستند که در مونتاژ می توانید از آن ها به خوبی استفاده نمایید.
در ادامه هم از اجرای مراسم جاری شدن خطبه عقد و قند ساییدن و بله گفتن عروس و داماد و ثبت لحظاتی که در این جور مراسم ها کمتر یافت می شود. قبل از شروع خواندن خطبه توسط عاقد بهتر است صدا و فیلم خود را چک کنید تا مجبور نشوید در میان اجرای مراسم کات دهید. سعی کنید در فیلمبرداری دو دوربینه حتماً یکی از دوربین ها تصویر در نمای بسته و دیگری تصویر در نمای باز را ضبط نماید و ترجیحاً پلان ها را در یک زمان به پایان رسانید.

آموزش فیلمبرداری عروسی در ورود عروس و داماد به سالن عروسی

اگر مراسم عروسی که فیلمبرداری آنرا بر عهده دارید در یک تالار برگزار می شود باید یک همکار خانم به همراه داشته باشید تا برای فیلمبرداری عروسی از قسمت بانوان بتواند به شما کمک کند. فیلم بردار خانم باید قبل از ورود آن دو به آنها این موضوع را یادآور شود که در سالن فقط از مهمانان تشکر کنند و خوش آمد گویند و با آنها روبوسی نکنند. از موارد مهم دیگری که باید به آنها یادآوری شود این است که در یک مسیر مشخص و به آرامی حرکت کنند، مسیرشان را مدام تغییر ندهند و دست در دست یکدیگر تا رسیدن به جایگاه حرکت کنند. فیلمبرداری از ورود عروس و داماد به تالار با خوش آمدگویی آنها به میهمانان شروع شده و با اجرای مراسم رقص میهمان ادامه میابد. سپس عروس و داماد برای رقص دونفره به وسط مجلس فراخوانده می شوند که بهتر است برای فیلمبرداری از آنها اجازه ورود افراد دیگر به رقص را ندهید. زمان مناسب برای فیلمبرداری از رقص میهمانان 30 الی 40 دقیقه می باشد و سپس باید به فیلمبرداری از سایر اجراهی مراسم مانند بریدن کیک، فیلمبرداری از چهره تک تک میهمانان، به تصویر کشیدن عکس سر مجلس و در صورت وجود مراسم خاص محلی نیز از اجرای آن فیلمبرداری می کنید.

آموزش فیلمبرداری عروسی در تالار مردانه

فیلمبرداری در تالار مردانه همزمان با ورود داماد به مجلس شروع می شود. بهتر است قبل از ورود داماد به تالار فیلمی گرفته نشود مگر اینکه میزبان مراسم خاصی را تدارک دیده باشند و دارای آداب و رسوم خاصی باشند و یا اینکه مراسم رقص آقایان درحال برگزاری باشد.
عده ای از همکاران قبل از ورود داماد به مجلس اقدام به فیلمبرداری از چهره میهمانان مینمایند که ما آنرا توصیه نمی کنیم. در هنگام ورود داماد به مجلس پدر عروس و داماد جلوی در ورودی ایستاده اند و دو ساقدوش داماد را همراهی میکنند. در اینجا باز هم باید به داماد متذکر شوید که با مهمانان روبوسی نکند و ترجیحا دست هم ندهد. داماد پس از گذشتن از یک مسیر مشخص و پس از خوش آمدگویی به سمت جایگاه رفته و درآنجا مینشیند. سایر مراسم مانند قسمت بانوان اجرا و فیلمبرداری می شود. در پایان مراسم رقص تا فاصله آوردن شام وقت کافی برای فیلمبرداری از چهره میهمانان را دارید که این زمان را به شما توصیه میکنیم. که البته اگر شام به صورت سلف سرویس سرو شود عملاً این زمان را نخواهید داشت. در آخر هم یک نمای کلی از میز شام و شام خوردن تمامی مهمانان ضبط میکنید و همکار خانم همراه شما نیز همین کار را به انضمام فیلمبرداری از شام خوردن عروس و داماد انجام میدهد. در پایان با فیلمبرداری از زمان خروج عروس و داماد از تالار به کار خود پایان می دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *