آتلیه عروسی پوپک عملیات فیلمبرداری عروسی را مذهبی انجام می دهد.
آتلیه مذهبی عروسی
جولای 10, 2018
آتلیه عروس پوپک در مورد تزئین یخچال عروس توضیح می دهد.
تزیین یخچال عروس
جولای 11, 2018

آینه و شمعدان عروس

آینه و شمعدان عروس یک رسم بسیار قدیمی است که آتلیه عروس و فیلمبرداری عروسی پوپک در مورد آن صحبت می کند.

خرید آینه و شمعدان عروس از زمان های بسیار قدیم و حتی در آیین زرتشت مرسوم بوده است. عروس و دامادهایی هستند که علاوه بر دغدغه انتخاب بهترین آتلیه عروس، فیلمبرداری عروسی، مجلل ترین تالار، شیک ترین لباس و ماشین عروس، دغدغه خرید شیک ترین و زیباترین آینه و شمعدان عروس را نیز دارند.
به دلیل اینکه از آینه شمعدان در سفره عقد و همچنین سفره هفت سین استفاده می شود، خیلی عروس و دامادها قبل از عقد به خرید آینه و شمعدان عروس می روند و بعضی افراد هم برای مراسم عقد آینه و شمعدان کرایه می کنند. استفاده از آینه و شمعدان عروس در سفره عقد نماد و معنای خاصی دارد، آینه نماد روشنایی و دو شمعدان در دو طرف آینه نماد سربازانی هستند که از زندگی عروس و داماد محافظت می کنند. در زمانهای قدیم آقا داماد بعد از خواندن خطبه عقد صورت عروس خانم را برای اولین بار بعد از کنار زدن چادر از صورتش در آینه می دید.

جنس آینه و شمعدان عروس

جنس قاب آینه و شمعدان عروس شیشه ای، طلا، نقره، برنز، چینی و استیل می باشد. افرادی که در لیست هزینه های عروسی مشکلی ندارند و می خواهند برای فرزندان خود آینه و شمعدان را به یادگار بگذراند، بیشتر از جنس نقره استفاده می کنند. آینه و شمعدان بلوری و چینی به دلیل احتمال شکستن کاربرد زیادی ندارند.

جایگاه آینه و شمعدان عروس در سفره عقد

آینه و شمعدان در بالای سفره عقد و در روبه روی عروس و داماد قرار می گیرد تا بتوانند به راحتی همدیگر را به هنگام خطبه عقد نگاه کنند. و برای زندگی به مانند آینه صاف و زلال آماده شوند.

ضرورت خرید آینه و شمعدان عروس

اینکه آیا خرید آینه و شمعدان ضرورت دارد یا نه به تصمیم خود افراد برمی گردد، خیلی از افراد از آینه و شمعدان عروس فقط در سفره عقد استفاده می کنند و بعد از آن بیشتر به عنوان دکور استفاده می کنند. به همین خاطر برای کم کردن هزینه های زندگی خود ترجیح می دهند که از خرید آینه و شمعدان عروس صرف نظر کنند و برای سفره عقد آن را کرایه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *