مشخصات آتلیه عروس خوب را از پوپک استودیو بخواهید.
مشخصات آتلیه عروس خوب
نوامبر 1, 2017
تفات فیلمبرداری عروسی ایرانی با خارجی
تفاوت فیلمبرداری عروسی ایرانی با خارجی
نوامبر 8, 2017

انواع فیلمبرداری عروسی

انواع فیلمبرداری عروسی در دو دسته قرار می گیرد.

انواع فیلمبرداری عروسی شامل فیلمبرداری مستند عروسی و فیلمبرداری سینمایی عروسی می شود. در این پست می خواهیم شما را با این روش های موجود در آتلیه عروس آشنا نماییم.

فیلمبرداری عروسی مستند

فیلمبرداری مستند قدمت بیشتری نسبت به نوع سینمایی دارد. با توجه به ویژگی های این نوع فیلمبرداری در مراسم عروسی، مزایایی برای آن وجود دارد.

مزایای فیلمبرداری عروسی مستند

در فیلمبرداری عروسی مستند، تمام اتفاقات و صحنه های موجود در فیلم، به صورت طبیعی و از پیش تعیین نشده است. اتفاقات کاملا زنده می باشد و نیازی به کار گردان نیست. در حقیقت در فیلم هایی که به صورت مستند از مراسم عروسی از عروس و داماد تهیه می شود اتفاقات به صورت طبیعی و کاملا زنده و سرشار از احساسات می باشد و عروس و داماد راحتی زیادی در آن دارند. به طوری که شما به عنوان یک عروس و داماد بعد از چند سال لذت بالایی از مشاهده فیلم مستند خود می برید. شوق و نشاطی که در سال ها بعد با مشاهده این نوع فیلم دارید، همچون همان روز عروسی است و خاطرات کاملا برایتان زنده می شود. زمان فیلمبرداری عروسی مستند بسیار طولانی یعنی در حد چندین ساعت است و در مقابل برای عروس و داماد جذابیت زیادی دارد. حال آنکه ممکن است برای اقوام جذابیت زیادهی نداشته و آن ها را خسته کند.

فیلمبرداری عروسی سینمایی

فیلمبرداری سینمایی عروس بیشتر از 10 دقیقه نیست و برای اقوام و مهمانان جذابیت بالایی دارد. آتلیه عروس حتی این نوع فیلم را برای پخش روی پرده سینمایی موجود در تالار عروسی برای شما می تواند آماده کند و معمولا از عکس اسپرت عروس و داماد هم در آن استفاده می کند. شما برای فیلمبرداری عروسی سینمایی می توانید در روز عروسی و یا چند روز قبل به عنوان عروسی فرمالیته اقدام نمایید. فیلمبرداری سینمایی دارای المان های سینمایی است. یعنی سناریو دارد و پلان به پلان و نما به نما طراحی می شود. این نوع فیلمبرداری نیاز به کارگردان دارد و اگر به صورت صحیح و حرفه ای تهیه شود تاثیر فوق العاده ای را روی بینندگان می گذارد. با وجود همه این ها، این نوع فیلم دیگر صداقت موجود در فیلمبرداری مستند را ندارد اما هنوز هم جذابیت بالایی هم برای بینندگان و هم برای خود عروس و داماد دارد.
در فیلمبرداری سینمایی، بسته به نگاه فیلمبردار یا کارگردان دوربین می تواند روی سه پایه باشد یا استاتیک باشد یا در حرکت باشد. ولی از آنجایی که در این روش ما به دنبال یک فیلم آرام و آرامش بخش هستیم به خصوص وقتی موزیک آرامی روی بک گراند کار باشد، بهتر است فیلم روی سه پایه گرفته شود. زیرا در حرکات دوربین، شخص بیننده دچار استرس یا هیجان می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *