تشریفات عروسی در پوپک استودیو با کیفیت بالایی ارائه می شود.
تشریفات عروسی
ژانویه 27, 2018
آموزش فیلمبرداری عروسی را در این پست بخوانید.
آموزش فیلمبرداری عروسی – قسمت اول
فوریه 2, 2018

تکنیک های فیلمبرداری عروسی

تکنیک های فیلمبرداری عروسی را در این پست پوپک استودیو بخوانید.

برای ثبت خاطرات زیبا و به یاد ماندنی در فیلم عروسی، فیلمبرداری عروسی باید با حساسیت و رعایت فنون و نکات خاصی انجام پذیرد تا در پایان فیلمبرداری عروسی و انجام سایر موارد بر روی فیلم عروسی، یک کار هنری از خود برای عروس و داماد از به یادماندنی ترین شب زندگیشان برجای گذارید.
در این پست، آتلیه عروس پوپک در نظر داریم با کمترین هزینه و به نوعی به صورت رایگان تمامی تکنیک های فیلمبرداری عروسی از نظر یک فرد حرفه ای را به صورت مختصر، مفید و کاملاً اجرایی به شما عزیزان به شرح ذیل آموزش دهیم:

1) استفاده از دیافراگم باز

برای آنکه یک تصویر زیبایی داشته باشیم و در میدان های کم عمق بتوانیم، ژرف زیادی ایجاد نماییم باید از دیافراگم باز استفاده کنیم، تا نتیجه استفاده از آن به وجود آمدن افکت های زیبا و رویایی باشد.
همچنین در در این زمان برای کمرنگ تر کردن سایر پدیده های اطراف سوژه، می بایست بر روی آن فوکوس کرده تا تمامی توجه عکس بر روی سوژه باشد که این کار باعث ایجاد یک سبک هنری خاص در تصویربرداری می شود.

2) همگام سازی فلاش

در زمانی که می خواهید از فلاش استفاده کنید، بهتر این است که سرعت شاتر را کمتر کنید. سرعت پیشنهادی بین 1/15 تا 1/25 ثانیه مناسبترین درجه برای استفاده از شاتر می باشد. با انجام این عمل نور موجود در محیط بر روی سوژه مورد نظر تابیده می شود و تصویر شما زیباتر از حد ممکن به نظر می رسد.

3) ژست گرفتن سوژه

هنگامی که در حال عکاسی از عروس و داماد هستید، باید تصویر آن ها را با ارایه ژست هایی متغییر و متفاوت ثبت نمایید. در پست “آموزش ژست گرفتن برای عکس” میتوانید انواع زست ها را آموزش ببینید. ژست هایی از جمله بازی میز بیلیارد، انواع حالات و خم کردن بدن و دست گرفتن گل و … در زیبا سازی تصاویر به شما کمک شایانی مینماید. حتی در این زمینه می توانید از ژست مدل های لباس در مجله های مد و زیبایی الگوبرداری نمایید.

4) توجه به خطوط پس زمینه

برای زیباتر شدن عکس ها میتوانید از خطوط موجود در معماری محل عکاسی مانند خطوط ستون ها بهره کامل ببرید. برای اینکه سوژه عکاسی شما در مناسب ترین جای خود قرار بگیرد، باید ابتدا پس زمینه را به درستی انتخاب نمایید چون کادر بندی تاثیر مستقیم و زیادی در عکس برداری شما خواهد داشت.

5) امکان استفاده بهتر از الگوهای نور خلاقانه موجود در پس زمینه

الگوهای نور موجود در چس زمینه باعث بروز حس های مختلفیی در تصویربرداری شما میگردد. الگوهای نور عموماً با سرعت بالا پیدا و ناپدید می شوند و شما به عنوان یک عکاس حرفه ای در این زمان باید دارای سرعت عمل بالایی باشید تا بتوانید در لحظه، بهترین عکس ممکن را با بهره گیری از الگوهای نور، ثبت نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *