آتلیه عروس و فیلمبرداری عروسی پوپک در مورد مراسم بله برون توضیحاتی را ارائه می دهد.
مراسم بله برون
سپتامبر 26, 2018
آتلیه عروس و فیلمبرداری عروسی پوپک در مورد خرید جهیزیه عروس توضیح می دهد.
خرید جهیزیه عروس
سپتامبر 28, 2018

جشن نامزدی ایرانی

جشن نامزدی ایرانی همراه با فیلمبرداری عروسی خوب با کمک آتلیه عروس پوپک برگزار می شود.

آتلیه عروس پوپک: اولین جشن هر عروس و دامادی جشن نامزدی آنها می باشد، بعد از این که هر دو خانواده با هم آشنا شدند و موافقت خود را برای ازدواج دختر و پسرشان اعلام کردند، برای جشن و پایکوبی این وصلت فرخنده مراسم جشن نامزدی را برگزار می کنند. جشن نامزدی تقریبا با انجام فیلمبرداری عروسی قابل قبول، در تمام کشورهای جهان وجود دارد اما هر کشوری آداب و رسوم خاصی برای برگزاری جشن نامزدی دارد. جشن نامزدی ایرانی نیز همچون عروسی خارجی آداب و رسوم خاص خود را دارد حتی در بین شهرهای مختلف این آداب و رسوم متفاوت است. در ادامه مطلب درباره جشن نامزدی ایرانی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مراسم جشن نامزدی ایرانی بر عهده کیست

در بین اقوام مختلف ایرانی برگزاری این جشن و هزینه های آن که شامل پذیرایی، تالار، آتلیه عروس و … می باشد بر عهده خانواده عروس می باشد. در این مراسم هدف بیشتر آشنایی خانواده عروس و داماد و اقوام نزدیک آنها با یگدیگر می باشد. این مراسم در بین خانواده های مختلف به شیوه های متفاوتی برگزار می شود، برخی خانواده مراسم ساده و برخی هم مراسم بزرگ با تشریفات زیاد برگزار می کنند.

محل برگزاری جشن نامزدی

مراسم جشن نامزدی برحسب سلیقه خانواده ها و توان مالی آنها ممکن است در خانه، باغ، تالار و پارکینگ برگزار شود. خانواده هایی که قصد دارند این مراسم را در منزل خود برگزار کنند می توانند با وسایل مختلف خانه خود را برای جشن تزیین کنند.

آداب و رسوم جشن نامزدی ایرانی

جشن نامزدی دارای آداب و رسوم مختلفی است که در زیر به موارد کلی آن اشاره می کنیم:
خرید حلقه نامزدی برای عروس خانم توسط خانواده داماد
خرید هدایایی مانند شال، روسری، چادر، کفش و … توسط خانواده داماد برای عروس خانم
رنگ لباس عروس در جشن نامزدی به دلیل متفاوت بودن آن با شب عروسی، غیر از رنگ سفید و گرم انتخاب می شود
خانواده های که عقیده به برگزاری باشکوه جشن نامزدی ایرانی دارند علاوه برانتخاب تالار برای برگزاری مراسم، بهترین آتلیه فیلمبرداری عروسی را برای ثبت خاطرات این شب رویایی انتخاب می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *