سناریو کلیپ عروسی یک ایده برای بیان داستان ازدواج است.
سناریو کلیپ عروسی
جولای 3, 2018
عکاسی و فیلمبرداری مجالس عروسی در آتلیه عروس پوپک انجام می شود.
عکاسی و فیلمبرداری مجالس عروسی
جولای 6, 2018

عروسی ایرانی

عروسی ایرانی شکوه خاصی دارد که در فیلمبرداری عروسی مشخص است.

مراسم عروسی ایرانی یکی از باشکوه ترین مراسم های ایرانیان است، که عروس و دامادهای گل دغدغه های زیادی برای برگزاری باشکوه این مراسم دارند. دغدغه های عروس و دامادها برای جشن شب عروسی شامل خرید لباس عروس و کت و شلوار داماد، دسته گل عروس، کفش عروس و داماد، انتخاب آرایشگاه مناسب مخصوصا برای عروس خانم، انتخاب بهترین تالار، کارت عروسی و در نهایت انتخاب بهترین آتلیه فیلمبرداری می باشد. تفاوت فیلمبرداری عروسی ایرانی با خارجی را در پست های قبل بیان کردیم. آتلیه عروس یکی از فاکتورهای مهم جشن عروسی می باشد، چرا که آتلیه عروسی خوب می تواند با گرفتن فیلم ها و عکس های به یادماندنی از این شب باشکوه و تکرار نشدنی یاد آن را برای همیشه در ذهن ها زنده نگه دارد.

آداب و رسوم مراسم عروسی ایرانی

مراسم عروسی ایرانی آداب و رسوم خاصی دارد، که بین فرهنگ های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد، اما از جمله این آداب و رسوم که در تمامی فرهنگ ها مشترک است می توان به این موارد اشاره کرد:

آتلیه عروس پوپک در مورد عروسی ایرانی به شما می گوید.
1- آقا داماد با ماشینی که با گل های رنگارنگ و زیبا و گاها که با بادکنک تزیین شده است به دنبال عروس خانم می رود تا با هم به تالار عروسی بروند.
2- مراسم پرتاب گل، که توسط عروس خانم گل به سمت میهمان ها پرت می شود و اصولا دختران مجرد به نشانه ازدواج سعی در گرفتن گل دارند.
3- مراسم چادر سر کردن عروس که در پایان شب عروسی که اصولا توسط پدر عروس و اگر در قید حیات نباشد توسط برادر بزرگ عروس انجام می شود، و به معنای خداحافظی عروس از خانه پدری می باشد، و لحظه سختی برای عروس خانم می باشد.
4- بعد از پایان مراسم عروسی، نوبت به عروس کشان می رسد که فامیل های نزدیک، عروس و داماد را به سمت آشیانه جدیدشان همراهی می کنند، و در طول مسیر جوانان فامیل به شادی و هیاهو می پردازند. و گاهی اوقات سعی در کندن گل ماشین عروس دارند.
5- یکی دیگر از آداب و رسوم عروسی ایرانی، مراسم پاتختی است که در روز بعد از مراسم عروسی توسط خانواده عروس انجام می شود، و در این مراسم که اکثرا فامیل های نزدیک عروس و داماد حضور دارند، هدیه هایی به عنوان کمک به زندگی تازه شکل گرفته عروس و داماد تقدیم آنها می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *