ساختار دوربین فیلم برداری عروسی
آوریل 19, 2016
اهمیت آتلیه عکاسی عروسی
آوریل 20, 2016

 فیلمبرداری عروسی و مجالس دیگر

 فیلمبرداری عروسی و مجالس دیگر از لحاظ اقتصادی شاید بتواند در آمدهای مناسب و مداومی را برای عکاس این رشته و آتلیه عروس فراهم آورد. از طرفی شرایط محیطی برای انجام چنین نوعی از عکاسی، بسیار راحت و بسیار آرامش دهنده نیز هست و از هیجانات و تشویش های مختلف و موجود در شاخه های دیگر خبری نیست. البته این توضیحات در ظاهر کاملاً با واقعیت منطبق است اما حقیقت چیز دیگری است و برای گرفتن یک فیلم برداری عروسی یا مراسم دیگر حساسیت و رعایت نکات کلیدی خود را می طلبد.

یک مراسم اهدای جوایز یا یک مراسم عروسی را در نظر بگیرید. برای یک خانواده، مراسم عروسی و برای یک برنده جایزه، دریافت جایزه از دست مسئولین و اهدائ کنندگان شرایط و روز خاصی است. این لحظات لحظاتی مهم و خاص در زندگی این افراد است. شرایطی کاملاً متفاوت که ممکن است دیگر در زندگی آن ها تکرار نشود. به همین جهت عکاسی عروسی، عکاسی مراسم، فیلم برداری عروسی و فیلم برداری مراسم، مسئولیت پذیری بسیاری را می طلبد و از این جهت دارای شرایطی بسیار سخت برای عکاس است. هر اشکالی در عکاسی و از بین رفتن عکاس ها، امکان رجوع به خاطرات را برای افراد یا یک خانواده کاملاً از بین می برد و از آن روز او باز می گردد و این همیشه در ذهن افراد و سفارش دهندگان باقی می ماند. فکر کنید جایزه بهترین عکس را در استان خود به دست آورده اید و هنگامی که در حال دریافت این جایزه هستید، دوست شما از شما عکس می گیرد. پس از پایان مراسم و چاپ و حضور عکس ها، در می یابید عکس هایی که از شما گرفته شده، همگی در زمانی است که پشت به عکاس کرده اید و صورت شما مشخص نیست.

از طرف دیگر کاری که یک عکاس مجالس و مراسم انجام می دهد. باید آن قدر خوب و قابل اعتنا باشد تا بتوان آن را در یک آلبوم، یا قاب عکس قرار داد و برای سال های متمادی به آن نگریست. علاوه بر خود افرادی که در این عکس ها هستند و می خواهند از طریق نگاه کردن به ان ها، خاطرات و اتفاقات خود را مرور کنید، فرزندان و حتی نوه ها و نسل های بعدی نیز می خواهند با دیدن عکس عروسی اطلاعات متناسبی از زندگی پدران و پدربزرگان به دست آورند. به همین جهت عکاسی عروسی و عکس ها باید دارای کیفیتی باشند که علاوه بر ماندگاری در طول سال ها، احساس شور و شوق آن روزهای خاص را به خاطره ای با همین خصوصیات و به طور دائم تبدیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *