آتلیه عروس پوپک در مورد تزئین یخچال عروس توضیح می دهد.
تزیین یخچال عروس
جولای 11, 2018
هدایای شب یلدا عروس در آتلیه عروس و فیلمبرداری عروسی پوپک شرح داده می شود.
هدایای شب یلدا عروس
جولای 14, 2018

کیک حنابندون

آتلیه عروس و فیلمبرداری عروسی پوپک در مورد کیک حنابندون توضیح می دهد.

مراسم حنابندون مانند بقیه مراسم های عروسی تشریفات خاص خودش را دارد. این تشریفات شامل انتخاب کیک حنابندون، تزیین حنا، انتخاب لباس مناسب برای عروس خانم، تزیینات محل برگزاری مراسم حنابندون و گاهی انتخاب آتلیه عروس می باشد. با این که این مراسم در بین اقوام ایرانی به دلیل هزینه های زیاد مجلس عروسی کم رنگ شده است. باز هم خانوداه هایی هستند که به برگزاری باشکوه مراسم حنابندون اهمیت زیادی می دهند، از این رو برای به یادگار ماندن صحنه های مختلف این شب مانند برش کیک حنابندون، شعر خوانی حنابندون، مالیدن حنا به کف دست عروس و داماد و … از بهترین آتلیه فیلمبرداری عروسی می خواهند که این لحظات را برای آنها ثبت کند. برای آشنایی بیشتر با مراسم حنابندون تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

حنابندون، یکی از رسوم ازدواج ایرانی است.

درباره مراسم حنابندون

مراسم حنابندون یکی از رسومات قدیمی ایرانیان می باشد که در پست قبلی در مورد “آداب و رسوم ازدواج در ایران” به آن اشاره کردیم. هنوز هم خانواده هایی هستند که به برگزاری این مراسم پایبند هستند. جشن حنابندون، شب قبل از عروسی در منزل پدر عروس برگزار می شود، این شب آخرین شبی است که عروس در منزل پدری خود حضور دارد، در واقع این جشن به معنی خداحافظی عروس خانم از خانه پدری خود می باشد. در مراسم حنابندون رسم بر این است، خانواده داماد سینی حنا را به سلیقه خود تزیین کنند و به منزل عروس بیاورند. از آنجا که در رسم ایرانیان حنا نماد خوش یمنی، شادی و سلامتی است، دست عروس و داماد را حنا می گذارند. بقیه سینی حنا را بین میهمان ها دور می دهند. بعضی خانواده های به جای چرخاندن سینی حنا بین میهمان ها، بسته های کوچکی که با حنا پر شده است را بین میهمان های تقسیم می کنند.

حنابندون قبل از مراسم عروسی در خانه پدر عروس برگزار می شود.

پذیرایی حنابندون

در مراسم حنابندون بیشتر، اقوام نزدیک عروس و داماد حضور دارند، از آنجا که این مراسم بعد از شام برگزار می شود، بیشتر خانواده ها برای پذیرایی میهمان ها از میوه، شیرینی و نوشیدنی مناسب فصل استفاده می کنند. بعضی افراد به جای شیرینی از همان کیک حنابدون برای پذیرایی استفاده می کنند. بنابراین با توجه به تعداد میهمان های خود، کیک حنابدون را سفارش می دهند. برای انتخاب مدل بهترین کیک حنابندون علاوه بر دیدن طرح های قنادی های مختلف، می توان از طریق جست و جو در اینترنت بهترین مدل کیک حنابدون را انتخاب کرد. هزینه های این مراسم بین خانواده عروس و داماد تقسیم می شود به طوری که هزینه پذیرایی و کیک حنابندون بر عهده خانواده عروس و هزینه لباس و آرایشگاه عروس بر عهده خانواده داماد می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *